Pavlína Novosadová
PERMANENTNÍ MAKE-UP        tel: 775586742
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

OBOČÍ

Aplikace permanentního make-upu (PMU) tetovacími kosmetickými barvami vychází z klasického tetování, kdy je vpravována syntetická barva hluboko do kůže a případné odstranění je náročné.Při aplikaci permanentního make-upu obočí základní rozdíl spočívá v hloubce inplantace pigmentu do spodní části bazální vrstvy.Úkon je založený na mikroinplantaci pigmentu do pokožky.Používají se lehká barviva na přírodní bázi, která se postupně, přirozeným způsobem odbourávají. U obočí lze tak upravit barvu,velikost, hustotu či šířku, oční linkou zvýrazňuje oči a definuje jejich tvar. Kontura očí dá vyniknout jejich kráse.Nebo zlepšit tvar rtů permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit plné rty, zlepšení tvaru, potlačení jejich asymetrie nebo doplnit ztrácející se retní červeň.Není to trvalé jako klasické tetování.
Při aplikaci permanentního make-upu si každá klientka může při konzultaci zvolit barevný odstín, intenzitu barvy a tvar.Permanentní make-up neboli mikropigmentace Vám umožní cítit se stále dokonale upravená a sebevědomá, ať už ráno po probuzení, v práci nebo při sportu.Při vaší návštěvě probereme co od permanentního make-upu očekáváte a zda je pro vás jeho aplikace vhodná.Místo kde bude mikiropigmentace prováděna se dezinfikuje a aplikuje anestetikum (Emla krém), poté se předkreslí požadovaný tvar, který s vámi zkonzultuji  a společně se vybere také barva. Aplikace je minimálně bolestivá, tetované místo je znecitlivěné anestetikem a navíc je po celou domu aplikace i nadále znecitlivováno pomocí speciálního gelového anestetika.

Zákrok trvá přibližně 2 hodiny.
Pro aplikaci
permanentního make-upu se používají pouze jednorázové přípravky, včetně jehel. Veškeré přípravky k znecitlivění, dezinfekci, sterilizaci i barviva jsou schválena Hlavním hygienikem ČR.Během aplikace může dojít k zarudnutí nebo  mírnému otoku. Tyto příznaky během krátkého času odezní, dostanete pečlivý návod, jak se o permanentní make-up starat. Korekce se provádí v rozmezí 1-2 měsíců, každá pokožka reaguje na daný aplikovaný pigment jinak a na základě toho můžeme dále pozměnit barevný odstín či lehce korigovat tvar dle přání klientky.

Aplikace permanentního makeupu je citlivý zásah do kůže.Aby požadovaný efekt byl maximální, je třeba již před návštěvou kosmetičky mít pokožku zdravou, dva týdny před aplikací se intenzivně neopalovat na slunci a nenavštěvovat solárium (barva pak může zmodrat).Totéž aspoň 4 týdny po aplikaci.Konečný efekt pak bude výsledkem Vaší přípravy, práce kosmetičky, dodržování rad a následné péče o ošetřené místo.Tedy konečný efekt záleží taky na Vás.

Večer před zákrokem by neměl být požit

Alkohol, Nikotin, Káva, Léky snižující srážlivost krve, např. aspirin

Důležité rady před aplikací permanentního make-upu

Aplikaci permanentního make-upu se nedoporučuje provádět při nachlazení (rýma, kašel), zvýšené teplotě, či jiném onemocnění,užívání antibiotik, v prvních dnech menstruace, po požití alkoholu, prostředků zvyšujících krevní tlak a imunitu. Při implantaci pigmentu by mohlo dojít ke zvýšenému krvácení, což je jednou z příčin, proč by barvivo mohlo po zahojení vymizet.Před aplikací si minimálně dva týdny neopalujte obličej, ani v soláriu.Při vážnějším onemocnění (např. cukrovka nebo onemocnění štítné žlázy) se musíte o vhodnosti zákroku poradit se svým ošetřujícím lékařem. Před aplikaci očních linek přijďte již s důkladně odlíčenýma očima - nenasazujte kontaktní čočky, vezměte si sebou sluneční brýle,několik dní předem si můžete nechat nabarvit řasy u kosmetičky, protože jeden týden po aplikaci nesmíte používat řasenku.Pro prevenci oparů při aplikaci na rty, užívejte nějaký čas před zákrokem dostatek vitamínů, hlavně vitaminy B, C . U klientek, které na opary trpí, je vhodné před aplikací užívat tablety Herpesin - více informací vám povím při bezplatné konzultaci.


Důležité rady po aplikací permanentního make-upu

Celkově po aplikaci může dojít k lehkému otoku a zarudnutí, které je ale normální a během krátké doby odezní. Důležitá je také následná péče o pigmentovaná místa v době hojení.Po aplikaci se v místě objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat!.Po vyloupnutí stroupků bude barva o něco světlejší. Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a na vlivu okolního prostředí. Po tuto dobu je nezbytné udržovat místo aplikace v čistotě a v suchu, nenavštěvovat bazén, saunu a hlavně nevystavovat pokožku intenzivě na slunci a nenavštěvovat solária až do doby zahojení, jinak ztmavne.
Omezte pobyt v prašném prostředí, omezte fyzickou námahu a cvičení,přímý kontakt s domácími zvířátky.Nepoužívat krémy s AHA kyselinami. Na tetovaná místa nesmíte týden používat žádné kosmetické přípravky, líčidla, pudry, make-upy a samoopalovací krémy, framykoin. Jsou na to specielní krémy.
Úplné ustálení pigmentu trvá cca 3-4 týdny. Výsledný odstín a sytost barvy lze proto hodnotit až měsíc po aplikaci, u rtů to může být i o něco déle.

Lorem Ipsum
Dolor sit amet, 12
12345 Consectetur
(Adipiscing)
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky